Paweł Wojciechowski zwycięzcą memoriału Kamili Skolimowskiej

27 tysięcy widzów oglądało siódmą edycję Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Konkurs skoku o tyczce wygrał Paweł Wojciechowski (Zawisza) z wynikiem 5,65 m.


Wydarzeniem zawodów był rekord świata mistrzyni olimpijskiej Anity Włodarczyk w rzucie młotem (82.98 m). W konkursie tyczkarzy wśród rywali Wojciechowskiego byli m.in. mistrz świata z 2015 roku z Pekinu Kanadyjczyk Shawnecy Barber oraz czwarty zawodnik ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro Piotr Lisek. Lekkoatleta Zawiszy zawody rozpoczął od strąconej poprzeczki na wysokości 5.40 m. Później jednak rozkręcił się i zaliczył tę wysokość w drugim podejściu, by potem za pierwszym razem skoczyć 5.55 i 5.65 m.
Na piątym miejscu z wyrównanym rekordem życiowym (5.40 m) start  zakończył inny z tyczkarzy Zawiszy Karol Pawlik. W biegu na 100 m szósta była Marika Popowicz-Drapała – Zawisza (11,75 sek.).

Warto również odnotować zwycięstwo i najlepszy wynik na świecie Pawła Fajdka w rzucie młotem – 82,47 oraz ostatni start w karierze naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą – Tomasza Majewskiego, który na pożegnanie uzyskał 21,08 (najlepszy wynik od 4 lat). Wygrał Nowozelandczyk Tom Walsh – 21,48.