Znakomita dyspozycja Marcina Lewandowskiego

Świetną końcówkę sezonu prezentuje Marcin Lewandowski. 6. zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro na 800 m uzyskał ostatnio kilka wartościowych rezultatów.

Zawodnik Zawiszy zajął drugie miejsce w biegu na jedną milę podczas zawodów Great North CityGames rozegranych na ulicach Gateshead.

Bieg na dystansie jednej mili (ostatnie 150 m po nawierzchni syntetycznej) wygrał Brytyjczyk Jake Wightman (mistrz Europy juniorów ’13) 4.05.70, Polak osiągnął rezultat 4.05,98 wyprzedzając kilku finalistów igrzysk w Rio (na 1500 m i 5000 m) na dalszych miejscach uplasowali się m.in. Bernard Lagat (USA), Ryan Gregson (AUS), Andrew Butchart i Charlie Grice (obaj GBR).

Przed rokiem na tym samym dystansie w Gateshead zwyciężył słynny Kenijczyk Asbel Kiprop przed Marcinem Lewandowskim (obaj w czasie 4.08), Wightman był wówczas piąty.

Kilka dni wcześniej Marcin Lewandowski poprawił w Zagrzebiu rekord życiowy w biegu na 1500 m. Zajął trzecie miejsce podczas 66. Memoriału Borisa Hanžekovića (IAAF World Challenge). Biegacz bydgoskiego Zawiszy na mecie uzyskał bardzo dobry czas 3.37,69 - to jego rekord życiowy na stadionie. Trzeba jednak dodać, że Lewandowski szybciej przebiegł 1500 metrów 2 lata temu w hali – w lutym 2014 w Birmingham ustanowił halowy rekord Polski 3.37,37. W Zagrzebiu najszybszy był Kenijczyk Robert Biwott - 3.37,35.