Sześć medali seniorów w Toruniu

Przez dwa dni w Toruniu rozgrywane były halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce seniorów. Zawodnicy Zawiszy wrócili z grodu Kopernika z dorobkiem sześciu medali (3, 1. 2). Sukces mógł być większy, ale faworyt do zwycięstwa w biegu na 60 m ppł Dominik Bochenek spowodował falstart przed finałem i wrócił do domu z pustymi rękami.

 

Na najwyższym stopniu podium stanęli: nowy nabytek sekcji sprinter Remigiusz Olszewski w biegu na 60 m – 6,69 (czas w finale był tylko o setną sekundy gorszy od minimum na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie), Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m – 3.49,11, Kamila Przybyła w skoku o tyczce – 4,20. Dwa medale zdobyli tyczkarze: srebrny Karol Pawlik – 5,40, a brązowy Paweł Wojciechowski – 5,30. Trzy dni wcześniej Paweł skoczył 5,78 w Łodzi na mityngu Orlen Cup. Start w Łodzi był „wypadkiem przy pracy”.

Szósty, brązowy medal zdobył Kacper Schubert w biegu na 60 m ppł - 7,93. Przed mistrzostwami kraju na minimum liczył także w tej samej konkurencji Dominik Bochenek. Jego najlepszy wynik w sezonie był tylko o trzy setne sekundy gorszy od minimum. Niestety spowodował falstart i musiał zejść z bieżni.

Sześć medali to o jeden więcej niż przed rokiem. W sumie, bez udziału Mariki Popowicz-Drapały, która zrezygnowała ze startów pod dachem to bardzo dobry wynik bydgoszczan.

Na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie (3-5 marca) wystąpi dwoje zawiszan: Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce oraz Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m. Pierwszy przygotowuje się do startu na obozie w Spale, a drugi w Katarze.