Skauting

Witam serdecznie w dziale poświęconym skautingowi klubu Zawisza Bydgoszcz!

Od dawien dawna Zawisza Bydgoszcz stara się zgromadzić w swoich szeregach najlepszych lekkoatletów z regionu, a także Polski. Świetnie wykwalifikowani trenerzy poszukiwali na każdych zawodach młodych zdolnych zawodników i proponowali im trenowanie w klubie Zawisza. Natomiast nie było takiej osoby, która w razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań przedstawiła zawodnikowi wszystkie za i przeciw trenowania w bydgoskim klubie lekkoatletycznym. Od teraz zajmuje się tym osoba specjalnie do tego przeznaczona, czyli skaut. Ma on za zadanie przedstawić całą ofertę bydgoskiego klubu oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.

kryta bieżnia stadion boczny stadion główny

Zawisza Bydgoszcz oferuje wspaniała warunki treningowe. Cały kompleks Zawisza jest wyposażony w stadion główny, stadion boczny (treningowy), krytą bieżnię, siłownie oraz odnowę biologiczną, czyli wszystko czego potrzeba młodemu lekkoatlecie. Posiadamy w swoich szeregach znakomitą kadrę trenerską: Trenerzy polskiej kadry narodowej oraz trenerzy kadry wojewódzkiej. To oni stoją m. in. za osiągnięciami takich zawodników jak:
Sebastian Chmara (obecny Prezes klubu)
Artur Kohutek (obecnie trener, który szkoli kolejne pokolenie płotkarzy)
Paweł Wojciechowski (Mistrz Świata i Wicemistrz Europy w skoku o tyczce)
Marcin Lewandowski (aktualny Halowy Mistrz Europy, finalista IO, MŚ oraz ME)
Marika Popowicz
(czołowa polska lekkoatletka, uczestniczka IO w Londynie 2012)
Dariusz Kuć (najszybszy Polak, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, biegał w 1 biegu z Usain'em Bolt'em)
Dominik Bochenek (obecnie najlepszy polski płotkarz, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy)

Można więc zauważyć, że Zawisza wychował wielu znakomitych zawodników i Ty też możesz do nich należeć!

Wystarczy tylko, że przyjdziesz i przeprowadzimy odpowiednie testy stwierdzające Twój poziom i potencjał treningowy. O terminach testów poinformujemy wkrótce.

Zawisza Bydgoszcz współpracuje z dwiema szkołami, które świetnie dostosowują plany zajęć do potrzeb treningowych ucznia. Jest to XI Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Bydgoskich Olimpijczyków oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 15. Obie szkoły mają do zaoferowania wysoki poziom nauczania. Władze szkoły akceptują to, iż sportowcy często wyjeżdżają na zgrupowania sportowe. W takim przypadku uczeń jest poinformowany o zakresie materiału jaki będzie przedstawiony uczniom w trakcie jego nieobecności i zawodnik zalicza dany zakres po powrocie ze zgrupowania. Obie szkoły mają nowoczesne hale sportowe, na których wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzają zajęcia uzupełniające cykl treningowy trenerów.

Jeżeli jesteś osobą mieszkającą z dala od Bydgoszczy, a mimo wszystko chciałbyś trenować w Zawiszy Bydgoszcz to nic straconego! Dla osób z okolic klub zapewnia internat przy ulicy Bartosza Głowackiego. Internat zapewnia 3 posiłki dziennie, możliwość dopasowania godzin posiłków do planu dnia (szkoła, trening) oraz nocleg w 3-4 osobowych pokojach. Atmosfera w internacie jest bardzo sympatyczna ze względu na obecność dużej ilości osób trenujących, z którymi można wymienić się własnymi doświadczeniami biegowymi.

W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się ze mną telefonicznie, mail'owo oraz przez portal społecznościowy Facebook.